• resim 2
  • Baykus
  • peynir
  • metin
  • domatesTabagi
  • salca
  • zoro

7

6

5

4

3

2

1

Yogaya Giriş Ve Doğal Beslenme Kursu çok keyifli oldu,Tekrarlarını gerçekleştireceğiz.

 

                         
  
 
       YOGAYA GİRİŞ   ve
 
     DOĞAL BESLENME  KURSU
 
 
Bu kurs yogaya ilk defa başlayacak olanlar ve yoganın temel bilgilerini pekiştirmek isteyenler için tasarlanmıştır.
Katılımcılar aşağıdaki konularda eğitim alacaklar: 
* Yoganın temel duruşları, hiza prensipleri bedende deneyimlenecek: Yoganın amacı samimiyet içinde kendimizi incelemektir. Her insanın bedeni farklıdır ve yogadaki samimi çalışma kendi bedenimizi iyi tanımak ve duruşları kendi vücut tipimize uyarlayabilmektir. Dolayısı ile yoga öğrenmek isteyenler arasında esnek değilim veya yapamam endişesi taşıyanlar için ideal bir ortam yaratılacak. Katılımcılar yavaş tempoda yapılan derslerde belli bir süre duruşlarda beklerken bedenlerini dinlemeye fırsat bulacak, hiza ve enerji akışını hissedebilecekler.
* Duruşlara geçiş ve duruşlarda kalırken nefes farkındalığı: Yogayı diğer esneme egzersizlerinden ayıran en önemli unsur nefes farkındalığı olmuştur. Bu kursta katılımcılar tam yoga nefesi, diyafram farkındalığı, akciğerlerin tam kapasitesi ile çalışmaları ve nefes duruşları yaparken bedenin hizasına nasıl katkıda bulunacağını öğrenecekler. 
* Meditasyon çalışmalarına giriş konusunda bilgi: Eski yoga felsefesi kitaplarına baktığımızda yoga hareketlerinin insanları meditasyon duruşlarına hazırlamak amacıyla yaratıldıklarını görüyoruz. Meditasyon zihni sakinleştirmek, şimdiki anı tam yaşayabilmek, tıkır tıkır işleyen kurulu bir düzenin bir parçası olduğumuzu kendimize hatırlatmak için yapılan mükemmel bir çalışmadır. Kursumuzda meditasyon oturma pozları varyasyonları ile zihni şimdiki zamana çevirme egzersizleri gösterilecektir. 
* Yoga felsefesi hakkında temel bilgi: Yoga duruşları temelindeki felsefe öğretilerine bağımlı olarak yapıldığında anlam kazanır. Bu kursta derslerin temaları felsefeden seçilecek ve duruşları yaparken yardımcı bilgiler sunulacaktır. Felsefe sohbetlerini doğal beslenme konusuyla iç içe olarak ders zamanları dışında -mesela yemek sofrasında- da devam ettirmeyi planlıyoruz. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Doğal Beslenme Atölyesi:
 
 
 Bu atölyeyi Bayramiç Yeniköy’de ekolojik yaşamı ve üretimleri geliştiren Mustafa Ülgen ile birlikte yürütüleceğiz Mustafa diyorki;
 
 
 Doğal beslenmek,daha sağlıklı bir yaşam sürmek ve leziz yemekler yapabilmek için  kesinlikle doğal ve geleneksel yöntemlerle üretilmiş malzemelere ihtiyacımız var.
   Köyümüzdeki etkinlikte beslenmemizi keyifli ve lezzetli hale getirecek tüm donanıma sahip mutfağımızda çalışacağız..Yerel tekniklerle ve yerel malzemelerle yaptığımız evlerimizde konaklayacaksınız.Köy fırınımızda birlikte yaratıcı hamur işleri yapacağız,pideler,ekmekler,börekler konusunda sınırlarımızı zorlayacağız.Kendi ürettiğimiz Sarı Buğdaylardan,taş değirmende öğüttüğümüz unu kullanarak nefis ekmekler yapacağız. 
 Tamamı yerel ürünlerden oluşan gıdalarla hep birlikte yemek pişireceğiz. Pişirme teknikleri, yeni yemek tarifleri öğreneceğiz. Kendi bahçelerimizden toplayacağımız sebze ve meyveleri  tüketeceğiz.
 
 
Kurs tarihleri: 1-2 Ekim 2011 (Cumartesi - Pazar)
Saatler:
 
 
31 Eylül Cuma akşamı varış,
 
Akşam yemeği ve tanışma.Hamur hazırlıkları.
 
1 Ekim Cumartesi
 
Yoga:(10 - 12:30  sabah seans / 16:00- 18.30 akşamüstü seans ) 
 
Doğal Beslenme:(8-10 sabah kahvaltısında hep beraber
 
sac ekmeği yapıyoruz,keçi peyniri,ev yapımı
 
reçeller,bal,süt,yumurta ve taze sebzeler ile muhteşem bir
 
sofra hazırlıyoruz,Yoğurt mayalıyoruz./Öğlen yemeği ve köy
 
fırınında ekşi mayalı ekmek yapımı,isteyenler kendi
 
yaratıcılıklarını kullanarak pideler,börekler yapabilir.Akşam
 
yemeği için hazırlıklar mutfakta yemek pişirme teknikleri ve
 
lezzetli sohbetler ederken ,elma sirkesi yapıyoruz,
 
Bahçeden sebzeler ile zeytin yağlılar pişiriyor ve erişte
 
kesiyoruz. /19.00 akşam yemeği ve sonrası ateş başında
 
sohbet..
 
 
2 Ekim Pazar
 
 
 Yoga:(10 - 12:30 sabah seans)
 
 Doğal Beslenme:(8.00-10.00 Kahvaltı hazırlıkları/13.00
 
Öğlen yemeği sonrası kızılcık reçeli yapıyoruz/ Köy
 
Fırınında toprak kaplarda sebze güveci pişiriyoruz ,
 
Akşamüzeri yemek ve ayrılış…
 
 Giderken hep beraber yaptığımız ekmeklerden,reçellerden
 
ve eriştelerden katılımcılara hediye ediyoruz.Beğendiğiniz
 
doğal ürünlerden de satın alabileceksiniz.
  
  Kursumuzun gerçekleşeceği mekan ile ilgili aşağıdaki web
 
sitesindeki fotoğrafları inceleyebilirsiniz.
 
Mekan: Bayramiçyeniköy Ekolojik Yerleşkesi Bayramiç/Çanakkale
            www.bayramicyenikoy.com
 
Ücret: 200 TL (Yogaya giriş kursu yemek ve konaklama fiyata dahildir)
 
Sorularınız ve kayıt için:
 
nazsarman@gmail.com ,  0 530 4130143
 
 
 
 
NAZ ŞARMAN KİMDİR?
 
 
 
 
Naz Şarman ilk defa 1999 yılında New York'da yoga yapmaya başladı. Sonra araya Capoeira - Brezilya Dövüş sanatı- girdi ve yogaya arada bir rahatlamak için devam etti. Capoeira’da sakatlanınca vücudunu iyi tanımak ve iyileşmek için yoga ile ciddi ilgilenmeye karar verdi. 2003-2004 yıllarında Anusara stilinde Hatha Yoga Eğitmenlik sertifikası aldı. Anusara'nın kurucusu John Friend'i birkaç yıl izleyerek Seviye I - II Yoga Eğitmenliği, Terapötik yoga, Anusara Yoga ve Felsefesi konularındaki çalışmalarına katılıp bu stildeki yogayı da öğretmeye hak kazandı.  2008 yılından itibaren BMC (Body Mind Centering -Beden Zihin Bütünlüğü) kurucusu Bonnie Bainbridge Cohen ve Amy Matthews ile anatomi, insan vücudunun hareket gelişimi ve potansiyeli üzerinde çalışmaktadır. Naz, Anusara ve BMC felsefelerini, modern dans serbestliğini entegre ederek yoga derslerini vermektedir. New York'ta halk ve özel derslerin yanısıra New School Üniversitesi'nde yoga felsefesi ve pratiği dersi verdi. 2009'da İstanbul'a döndükten sonra Cihangir Yoga'da yoga eğitmenliği ve Anusara hocalık eğitimlerinde asistanlık yapmıştır. 2011 Temmuz'dan itibaren Kaz dağlarında doğal yaşam, organik tarım, yoga ile iç içe yaşamaktadır.